Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Косарська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 34176514) був реорганізований і увійшов до складу Кам’янської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія створення ради

З книги Похилевича «Сказання про населені місцевості Київської губернії» можна зробити припущення, що Косарі виникли у першій половині XVIII століття. Найімовірніше, назва пов'язана з тим, що від річки Тясмин тяглися розкішні луки, де запасалися сіном не лише з ближніх сіл, а й навіть із Жаботина. Від слова «косар» і пішла назва села. За вірогіднішою версією, що базується на довіднику «Назви міст і сіл України», назва села може походити від назви річки Косарки, яка в свою чергу раніше могла називатися Хазаркою, тому що була розташована на межі проживання Хазар.

Згідно зі свідченнями останнього полковника Коліївщини Івана Бондаренка, в Косарях мешкала його дружина й діти. Колективні господарства у селі були організовані в лютому 1929 року (ім. К. Лібкнехта та ім. Кірова).

У роки радянсько-німецькоївійни 516 мешканців села воювали на фронтах у лавах Червоноїармії, частина односельців перебувала в партизанських загонах. З жителів Косарів складався окремий взвод партизанського загону імені Ворошилова (налічував 23 чоловіка). За мужність і героїзм, виявлені в роки війни, 287 жителів села нагороджені бойовими орденами і медалями. На честь 332 односельчан, що загинули, в центрі села встановлено обеліск.

У 1951 році на базі перших колгоспів створено колгосп ім. Жданова, перейменований у 1962 році. в «Зоря». Головами колгоспу були Є. С. Черненко, С. М. Плахов, Г. Я. Орлик, першими трактористами — К. Крупський, І. Глущенко, К. Ратушний.

У 1967–1968 роки проведено опалення, у 1969–1970 роки побудовано медамбулаторію.

Станом на 1972 рік в селі мешкало 2 954 чоловіка. За колгоспом «Зоря» булоза кріплено 3,4 тисяч га сільськогосподарських угідь, в тому числі 1,9 тисяч га орноїземлі. Господарство спеціалізувалося на відгодівлі великої рогатої худоби і свиней. На той час в селі працювали середня школа, будинок культури з залом на 350 місць, 3 бібліотеки з фондом понад 11 тисяч книг, дільнича лікарня.

За 1980–1992 роки у господарстві було збудовано нові тваринницькі приміщення, заасфальтовано частину вулиць, у 1979–1980 роках побудовані очисні споруди і проведене центральне водопостачання.

На території села булознайдено скарб римських монет.

Величний маєток поміщика Володимира Ростішевського, що в селі Косарі  — одне з небагатьох дворянських помешкань на Черкащині, яке уціліло від знищення під час революції. Нині це історична пам'ятка, яку понад 100 років тому збудував для своєї коханої молодий поміщик.

Володимир Ростішевський був польським шляхтичем. Йогодід Франц Сигизмундович купив село Косарі в поміщика Давидова, що мешкав у сусідньому містечку Кам'янці. Того самого Давидова, предок якого, Василь Давидов, був декабристом і загинув на засланні в Сибіру. На той час Кам'янські поміщики мали багато боргів, значна частина з яких — через картярство, тому й вирішили продати одне зі своїх володінь. У 1872 році Франц заснував у селі ґуральню на місці цукрозаводу. Нині тут — Косарське місце провадження діяльності державного підприємства «Укрспирт» (донедавна відомий Косарський спиртовий завод).

3 1912 року палац перетворився на лікарню, яку завдяки зусиллям її завідуючого Олександра Модестова було оснащено найсучаснішою на той час медичною технікою. Панські хороми стали палатами, в яких лікувалися селяни. Лікарня пережила імперіалістичну, громадянську, Німецько-радянську війни, була притулком для поранених, сховищем для переслідуваних, партизанів, євреїв.

На початку 2001 року тут розмістилося стаціонарне відділення районного територіального центру для обслуговування одиноких непрацездатних людей похилого віку. У кімнатах, де колись ходила багата пані, тепер мешкала старість. Для багатьох стареньких замок став останнім земним притулком. На сьогоднішній день маєток пустує.

В 80-х роках збудовано нове двоповерхове приміщення лікарні.

З 90-го року розпочалася газифікація села.

Розвиток освіти в селі розпочався у 1902 р.із створення однокласного церковно-приходського земського училища.В 20-х роках минулого сторіччя було відкрито чотирирічну школу, а в 30-х - 7-річну школу (перший випуск - 1933р.). В 1954 р. був перший випуск 10-го класу. В 1969 - 70 н.р. школа була восьмирічною, а наступного року - десятирічна.

1 вересня 2005 року учні школи сіли за нові парти в реконструйованому приміщенні адмінбудинку. У школі обладнано 11 навчальних кабінетів, народознавча кімната, кімната бойової слави, комп’ютерний клас. Учителі володіють методикою використання інформаційних технологій. До послуг учнів та вчителів також актова та спортивна зали, бібліотека, шкільна їдальня, методичний кабінет. Учнішколи є неодноразовими переможцями ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України та обласних предметних олімпіад.

Демографічна ситуація на території села

Протягом 2015 року народилося 9 дітей: 5 - хлопчиків, 4 – дівчаток; зареєстровано 2 шлюби; померло – 33 особи. 

В даний час чисельність населення  села Косарі становить 2006 осіб.

За 2014 рік вчинено  89 нотаріальних дій  (це заповіти, довіреності, копії  та інші документи), видано 1219 довідок, направлено  - 689 листи в різні установи та організації.    

В селі 932 житлових будинків. Протягом 2015 року не побудовано жодного житлового будинку.

Протягом 2015 року поліпшилася ситуація з  оформленням спадщини на жилі будинки, строки оформлення спадщини (6 місяців) не порушуються.

На засіданнях  виконкому  сільської ради   були розглянуті такі планові питання: 

  1. Про роботу сільського Будинку культури.
  2. Про наслідки проведення громадського огляду умов утримання, навчання,виховання, оздоровлення, працевлаштування неповнолітніх дітей-сиріт, позбавлених батьківського  піклування дітей пільгових категорій.
  3. Про оформлення права власності  на нежилі  приміщення.
  4. Про оформлення права власності на житлові будинки.
  5. Про посилення контролю за проектуванням,будівництвом, реконструкцією, капітальним ремонтом та експлуатацією будинків та споруд  та інші.

Сільська рада, її виконавчий комітет дотримується принципу співпраці  та тісної взаємодії з сільськими депутатами, депутатами, обраними до районної ради та постійно відчуває підтримку і допомогу від жителів села, дирекції Косарського  МПД  ДП «Укрспирт», СТОВ « Зоря», ТОВ «Галукс».

Станом на 01.01.2015 року в селі нараховується 1116 господарств, з них -  чотири фермерських господарства, загальна площа земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства - 459.759 га;
будівництва – 49.9 га; фермерські господарства – 57.8 га.

Показники поголів’я та птиці в приватній власності домогосподарств:

  • ВРХ 165, з них корів – 98 голів,
  • свиней – 617 голів,
  • кіз       -     61  голів,
  • птиці  -    5037 голів,
  • кролі  -    488 голови,
  • бджолосім’ї – 214.

Сільськогосподарська техніка в приватній власності домогосподарств,що проживають на території  ради постійно:

  • трактори – 37, у т.ч. міні-трактори – 19;
  • вантажні  автомобілі -  12, 
  • комбайни -2.

Цифри на худобу і птицю в цьому році значно кращі,ніж попередні роки. Жителі села надають  більш реальні дані щодо утримання худоби та птиці в зв’язку з тим, що віднині довідки на здачу худоби видаються тільки згідно з записами в господарській книзі.
Протягом 2014 року Косарською сільською радою проведено 8 сесій VІ скликання. 

Найбільш актуальні питання розглянуті на сесії:

1.    Про сільський  бюджет на 2015 рік.
2.    Про програму економічного і соціального розвитку села на 2015 рік.
3.    Про місцеві податки і збори та інші платежі  на 2015 рік
4.    Про  приватизацію земельних ділянок.
5.    Про програму  організації та фінансування у 2015 році громадських робіт. 

По всіх питаннях приймалися відповідні рішення і ставилися конкретні завдання по тому, чи іншому питанню, які майже всі вирішувалися. Залишилися деякі питання на контролі  на цей  рік.

Соціальний захист

Конституція України гарантує кожному громадянину право на соціальний захист та забезпечення рівня життя не нижче прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Побільшало звернень на оформлення субсидії. Причиною стало подорожчання газу.

В 2014році оформлено субсидію на природний газ  109 особам, на придбання твердого палива та скрапленого  газу  пільговим категоріям населення 162   інші види допомоги - 194 особи.

Важливою ділянкою  роботи сільської ради  являється  соціально-економічний розвиток села, невід’ємною складовою якого є:  розвиток малого і середнього  бізнесу із подальшим створенням робочих місць, надання послуг населенню, забезпечення належного функціонування установ села, які перебувають на балансі  сільської ради та і ті, які  фінансуються із районного бюджету (школа, амбулаторія). Але без належних фінансових ресурсів це зробити неможливо. Основне  місце в роботі виконкому займає  питання наповнення бюджету сільської ради.

Земельні відносини

На сьогодні важливим є питання, пов’язане з ефективним використанням земель запасу, резерву та інших земель сільськогосподарського призначення, адже від цього залежить наповнення місцевого бюджету та вирішення соціально-економічного розвитку населеного пункту. Всі землі використовуються за цільовим призначенням і землекористувачами до сільського бюджету орендна плата сплачується в повному обсязі. Питання наповнення сільського бюджету постійно знаходиться на контролі сільської ради.

Станом на 01.01.2015 року сільськогосподарські земельні ділянки на адмінтериторії Косарської сільської ради орендує: СТОВ «Зоря» с. Косарі загальною площею 1903,3597 га, з них: згідно правовстановлюючих документів – 1389,5125 га ріллі земельних паїв.

Напрямки соціально-економічного розвитку на 2015 рік

  1. Провести  ремонт доріг по вулицях: Перемоги, Жовтнева, Польова
  2. Проведееня робіт щодо електропостачання житлового масиву по вул. Кірова
  3. Провести роботи по  освітленню вулиць  села у вечірній час та нічний час: вул. Леніна, вул. Польова
  4. Ввести в дію водогін по вул. Гайдара, Тясминська, Чапаєва, Жовтнева, Ватутіна за  рахунок коштів членів кооперативу «Тясминський»
  5. Добудувати та ввести в дію водогін  по вулиці Шевченка, Садова, І.Франка, Молодіжна, Першотравнева за рахунок державних коштів та коштів кооперативу «Садовий»
  6. Проведення благоустрою кладовищ
  7. Проведення інвентаризації земельних ділянок під кладовищем
  8. Проведення ремонту каналізації в дитячому садку
  9. Часткова заміна вікон в дитячому садку

Наявність торгівельних закладів на території сільської ради – 13, з них:  

  • продуктових – 7
  • змішаних (промтоварних, господарчих) – 3
  • кіоск – 1

Наявність філії банку -1, поштових відділень зв`язку – 1, аптека – 1

Основні історичні та історико-архітектурні пам’ятки

  • Братська могила
  • Обеліск Слави
  • Кургани
  • Панський маєток (колишнє приміщення лікарні)

Управління майном комунальної власності

В комунальній власності сільської ради знаходяться: 

  • дошкільний навчальний заклад «Віночок» 
  • сільський будинок культури 
  • сільська бібліотека

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *